Nie tylko pieszo

Podróżować po Warszawie można nie tylko tradycyjnymi środkami transportu jak autobus czy samochód. Na tych, którzy chcą poczuć smak XIX-wiecznej Warszawy, na Starówce czekają konne omnibusy i dorożki. Dużą atrakcją dla dzieci jest wycieczka kolejką staromiejską. Aby obejrzeć centrum miasta oraz jego prawobrzeżną część, a przy okazji cofnąć się do lat 50. można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Dla spragnionych spokoju i lubiących wodę miasto przygotowało wycieczki po Wiśle tramwajem wodnym lub statkiem oraz przeprawy promowe. Do dyspozycji są również przejażdżki rikszą rowerową lub meleksem po Krakowskim Przedmieściu.


Turystyczna Linia T
Tramwaj promocyjnyOd sezonie letnim, w weekendy oraz dni świąteczne ulicami Warszawy kursuje tramwaj promocyjny. Swoją trasę, prowadzącą przez centrum miasta oraz jego prawobrzeżną część, rozpoczyna i kończy na Placu Narutowicza. Podczas przejażdżki można podziwiać Warszawę przez okno lub też wysiąść na wybranym przystanku aby zwiedzić liczne, znajdujące się na trasie zabytki i atrakcje.
Ten niezwykle oryginalny pojazd posiadający stylowe, drewniane wnętrze, wyposażony jest w pianino, system nagłośnienia, monitory LCD i łączność WIFI. 
W tramwajach obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Więcej informacji www.tw.waw.pl

 

Dorożki


Przez cały rok można wybrać się na przejażdżkę dorożką uliczkami warszawskiej Starówki. Niegdyś stosowane jako jedyny środek transportu w mieście, obecnie są atrakcją turystyczną. Dorożkarze czekają na chętnych na Placu Zamkowym. Cena kursu do uzgodnienia (od 120 zł do 150 zł za 25 minutową przejażdżkę z możliwością płatności w euro i $).Kolejka staromiejska
Kolejka kursuje codziennie w sezonie letnim. Trasa rozpoczyna się i kończy na Placu Zamkowym. Podczas 30-minutowej wycieczki ulicami Starego i Nowego Miasta przewodnik opowiada o ciekawych budowlach, pomnikach i innych atrakcjach. Istnieje możliwość zamówienia przewodnika w języku obcym.

Informacje: 22 635 23 19, 501 131 245
Ceny biletów: normalny - 25 PLN, ulgowy - 22 PLN, grupowy (min. 10 osób) - 20 PLN/os.