Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Warszawska Praga

Prawobrzeżna Praga przez stulecia była samodzielnym miastem, przyłączonym formalnie do Warszawy dopiero u schyłku XVIII wieku. Przez lata drugorzędna część miasta, w której funkcjonowały obok siebie trzy różne wyznania (katolicyzm, prawosławie i judaizm), ocalała od zniszczeń wojennych. Jest dziś fascynującą dzielnicą, którą artyści wybierają na atelier, galerie oraz alternatywne teatry. Powstały tu modne kluby i niezwykle specyficzny klimat, a obiekty postindustrialne zamieniono w centra kultury, kina, galerie i puby. Z drugiej strony to właśnie na Pradze spotkamy wiele ulic, które w całości zachowały dawną zabudowę, odnajdziemy dawne latarnie i przedwojenne bruki.


ZOOOgród Zoologiczny

ul. Ratuszowa 1/3
www.zoo.waw.pl

Otwarty w 1928 roku, w północnej części Parku Praskiego. W okresie II wojny światowej całkowicie zniszczony. Otworzono go ponownie w roku 1948. Obecnie znajduje się tutaj ponad 3500 zwierząt, należących do 500 gatunków, jednak prawdziwą atrakcją warszawskiego ZOO są niedźwiedzie brunatne, których wybieg znajduje się na zewnątrz ogrodu. Więcej informacji

Na terenie ogrodu znajduje się też willa „Pod Zwariowaną Gwiazdą” - modernistyczny dom, w którym w czasie II wojny światowej ówczesny dyrektor ZOO Jan Żabiński z żoną ukrywali Żydów. W pokojach Willi została przywrócona atmosfera i klimat lat trzydziestych ubiegłego wieku, zachowały się pamiątki rodzinne z tamtego okresu. 

Park Praski
ulica Ratuszowa

Jedno z głównych miejsc rozrywki po prawej stronie Wisły. Na jego terenie można też zobaczyć popularne „miśki”, czyli zorganizowany w 1952 roku wybieg dla niedźwiedzi brunatnych oraz rzeźbę żyrafy ufundowaną przez warszawskie ZOO w 1981 roku jako dar dla warszawskich dzieci. Więcej informacji


Kościół MBLKościół Matki Bożej Loretańskiej
ul. Ratuszowa 5a
www.mbloretanska.republika.pl

To najstarsza świątynia Pragi, wzniesiona w I połowie XVII wieku. Jej projektantem był królewski architekt Konstanty Tencalla. We wnętrzu znajduje się tzw. domek loretański (kopia domu Matki Boskiej znajdującego się we włoskim miasteczku Loretto), w którym znajduje się XV-wieczna figura Matki Boskiej Kamionkowskiej.

 

Plaże nad Wisłą
Warte odwiedzenia w sezonie letnim, kiedy tętnią życiem dniem i nocą. 

Plaża nad Wisłą

Plaża Praska
ul. Wybrzeże Helskie 

pozwala na wiele rozrywek – leżaki, wiklinowe kosze oraz boiska do siatkówki i badmintona, a wieczorami muzyka najlepszych dj’ów. Wszystkich z pewnością zauroczy też, widziana stąd w całej okazałości, jedna z najładniejszych panoram Starówki. Z lewej strony Wisły można się na nią dostać darmowym promem spod Podzamcza.

 


 

Plaża Poniatówka

ulica Wybrzeże Szczecińskie

Oferuje atrakcje sportowe, można tu pogrillować, a w pobliżu znajdują się modne kluby 

 

 

 


Plaża Saska Kępa

ul. Wał Miedzeszyński

Spokojna enklawa zieleni.Jest tu duży plac zabaw dla dzieci, dopływa też prom z przystani przy Cyplu Czerniakowskim.

 

PGE Narodowy

al. Ks. J. Poniatowskiego 1

www.pgenarodowy.pl

Supernowoczesny, największy stadion w Polsce wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Odbywają się tu nie tylko mecze, ale też wielkie wydarzenia: koncerty gwiazd światowego formatu, międzynarodowe konferencje, targi i imprezy sportowe. Zimą zamienia się w największe w Polsce „Zimowe Miasteczko” z 3 lodowiskami, górką lodową, torem do curlingu i największym w stolicy krytym Skateparkiem.

 


Park Skaryszewski

al. Zieleniecka, al. Waszyngtona,ul. Międzynarodowa

 

Rozległy park o urozmaiconej rzeźbie terenu, w którym sztuczny wodospad i jeziorka, a także liczne rzeźby współgrają z bogatą szatą roślinną. Dzięki szerokim alejom jest też doskonałym miejscem do biegania i jazdy na rowerze. Więcej

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.