Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Muzeum Mazowieckie w Płocku

Muzeum, którego siedzibą jest kamienica na Starym Mieście, posiada obecnie największą kolekcję sztuki secesyjnej w Polsce.

ul. Tumska 8, Płock (mapa)
tel. 24 364 70 71
www.muzeumplock.art.pl
Muzeum Mazowieckie
Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Muzeum, którego główną siedzibą jest odrestaurowana i dostosowana do potrzeb ekspozycyjnych secesyjna kamienica z początków XX wieku na Starym Mieście, posiada obecnie największą kolekcję sztuki secesyjnej w Polsce. Jest to niezwykle ciekawy zbiór zawierający m.in. kolekcje szkła, cyny, sreber, biżuterii, ceramiki, rzeźby, malarstwa, strojów i akcesoriów, mebli i innych sprzętów wyposażenia wnętrz.
Secesja nie jest jedyną atrakcją muzeum, które jest najstarszym muzeum publicznym w kraju, powołanym do istnienia w 1821 roku. Zbiory podzielone są na 4 działy – Sztuki, Historii, Archeologii, Numizmatyki i Etnografii. W dziale sztuki poza obiektami secesyjnymi i art deco  możemy tu obejrzeć reminiscencje secesji w sztuce współczesnej oraz sztukę dalekiego wschodu i zabytki związane z lokalnymi artystami. Dzięki pozostałym ekspozycjom możemy też poznać historię Mazowsza Płockiego (mapy, dawne fotografie, pocztówki, archiwalia rodzinne oraz monety polskie od piastowskich do współczesnych oraz cenne i rzadkie banknoty).
Poza główną siedzibą Muzeum prezentuje swoje zbiory w XIX-wiecznym Spichlerzu (ul. Kazimierza Wielkiego 11b, tel. 24 262 25 95). Możemy tam zobaczyć zabytki archeologiczne Kotliny Płockiej i Mazowsza Płockiego oraz kolekcję rzeźby, tkaniny, ceramiki i wycinanki ludowej z obszaru Mazowsza.
Lokalizacja: 120 km na północny zachód od Warszawy.
Dojazd autobusem.

Godziny otwarcia:
15 października - 30 kwietnia: wt.-niedz. 10.00 - 16.00
1 maja - 14 października: wt.-niedz. 10.00 - 17.00

Ceny biletów:
Kamienica: normalny - 12 PLN, ulgowy - 6 PLN, w czwartki wstęp bezpłatny
Spichlerz: normalny - 4 PLN, ulgowy - 2 PLN, w czwartki wstęp bezpłatny

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.