fbpx

Bary i restauracje z widokiem na Warszawę

The Roof, fot. Kinga Le Bec

Słynny taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki to nie jedyne miejsce, skąd możesz podziwiać panoramę Warszawy. Poniżej znajdziesz listę lokali, w których napijesz się, zjesz, potańczysz, czy posłuchasz koncertu na żywo delektując się warszawskim skylinem. Są wśród nich luksusowe koktailbary na dachach hoteli, restauracje rekomendowane przez przewodnik Michelin, a nawet kawiarnia z muzyką Chopina. Świetnie sprawdzą się na randkę, spotkanie biznesowe czy wyjście z rodziną lub znajomymi.

• Panorama Sky Bar
Najwyżej położony bar w Polsce o eleganckim, nieco industrialnym wnętrzu. Łatwo do niego trafić – znajduje się na ostatnich kondygnacjach „szklanego” wieżowca Marriott, naprzeciwko dworca kolejowego Warszawa Centralna. Z okien baru obejrzysz wschodnią i północną część miasta. Oglądany stąd Pałac Kultury wygląda jakby był na wyciągnięcie ręki. Dzięki wczesnej godzinie otwarcia zjesz tutaj lunch.
Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79 (40 piętro)
Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela 13.00-01.00

• The Roof
Podniebny koktajlbar z zewnętrznym tarasem na szczycie jednej z wież The Warsaw Hub. Sprawdź, jak smakują drinki o nazwach najwyższych drapaczy chmur na świecie, spożywane na wysokości 86 metrów. Aby potańczyć, przyjdź tu w sobotę lub niedzielę, kiedy występują tu na żywo ciekawi muzycy. Bar jest dostępny tylko dla osób dorosłych.
Crowne Plaza Warsaw – The HUB, Rondo Daszyńskiego 2 (21 piętro)
Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela 18.00-01.00

• Chopin Taras Cafe
Kawiarnia uruchamiana w sezonie letnim na dachu jednej z pierwszych modernistycznych kamienic w Warszawie. Przed wojną mieszkali w niej m.in. prezydent Stanisław Wojciechowski i Roman Dmowski. Dziś mieści się w niej butikowy hotelik znany z organizowanych regularnie koncertów z muzyką Chopina na żywo. W lecie możesz posłuchać ich racząc się kawą lub ciastkiem, jednocześnie podziwiając panoramę Warszawy.
Chopin Boutique B&B, ul. Smolna 14
Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela 14.00-22.00

• Restauracja Concept 13
Restauracja położona na przedostatnim piętrze ekskluzywnego domu towarowego, rekomendowana przez przewodnik Michelin. Skosztujesz w niej potraw kuchni międzynarodowej. Zarówno z wnętrza, jak i z otwieranego latem tarasu, możesz podziwiać wspaniałe widoki na Warszawę. W weekendy w godzinach 12.00-18.00 na najmłodszych czekają gry i zabawy pod opieką profesjonalnych opiekunek.
Dom Handlowy Vitkac, ul. Bracka 9 (5 piętro)
Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota 12.00-22.00, niedziela 12.00-18.00

• Lumen Rooftop Bar
Znajduje się na niewielkim tarasie na poziomie drugiej kondygnacji zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle. Trafisz do niego ze strefy Beauty Hall mieszczącej salony kosmetyczne. Ze względu na niewielką liczbę stolików rozważ wcześniejszą rezerwację. Kameralna atmosfera i piękny widok na prawobrzeżną część Warszawy – czego chcieć więcej?
Elektrownia Powiśle, ul. Dobra 42
Godziny otwarcia: czwartek 16.00-22.00, piątek 16.00-24.00, sobota 14.00-24.00, niedziela 14.00-22.00

• Ether Rooftop Bar
Stylowy koktajlbar działający na dachu wieżowca Varso 1, w sąsiedztwie najwyższego drapacza chmur w UE – Varso Tower. Od krańca budynku oddziela go jedynie potężna szyba. Zobacz, jak z wysokości 80 metrów wyglądają stołeczne wieżowce, nieco oddalone Rondo Dmowskiego czy daleka Wola. Wieczorami regularnie przygrywa tu DJ. Ten stylowy koktajlbar pod gołym niebem odwiedzisz tylko w sezonie. Przed wizytą upewnij się, czy jest czynny, gdyż zależy to od pogody.
NYX Hotel Warsaw, ul. Chmielna 71 (19 piętro)
Godziny otwarcia: niedziela-czwartek 16.00-24.00, piątek-sobota 16.00-01.00 (sezonowy, otwarty podczas ładnej pogody)

• Level 27
Klub nocny położony na 27. piętrze Atlas Tower, uznany przez przewodnik turystyczny „Big 7 Travel” za jeden z 50 najciekawszych barów w Europie. Czynny w weekendy. W piątki i soboty imprezy taneczne trwają do białego rana. Latem możesz powitać tu wschód słońca z Warszawą w tle.
Atlas Tower, al. Jerozolimskie 123a (27 piętro)
Godziny otwarcia: piątek-sobota 23.00-5.00, wstęp 40 zł (dress code: wieczorowy), niedziela 18.00-24.00, wstęp 20 zł (dress code: smart casual)

Loreta Bar
Bar na ostatnim piętrze designerskiego hotelu polskiej marki Puro, wyróżniającego się wieloma warszawskimi akcentami. Roztacza się z niego piękny widok na warszawskie centrum z dominującym po środku Pałacem Kultury. Skosztujesz tu drinków o nazwach obrazów znanych polskich malarzy.
Hotel PURO, ul. Widok 9 (7 piętro)
Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela 9.00-01.00

Restauracja Szóstka
Restauracja rekomendowana przez przewodnik Michelin, położona na 6. piętrze hotelu Warszawa. Zjesz w niej dania kuchni europejskiej przygotowywane na oczach gości. Jeśli nie jesteś pewien, które z nich wybrać, zamów złożone z pięciu dań menu degustacyjne. Z tarasu widokowego, biegnącego wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, obejrzysz panoramę Warszawy.
Hotel Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 9 (6 piętro)
Godziny otwarcia: środa-niedziela 12.00-23.00

Zobacz także:
Bulwary Wiślane, fot. m.st. Warszawa
Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, fot. Piotr Wierzbowski
Hala Koszyki, fot. Filip Kwiatkowski
Noc Muzeów, fot. Ewelina Lach
X