fbpx

Bazary

Choć w Warszawie nie brakuje supermarketów, mieszkańcy stolicy bardzo lubią robić swoje codzienne zakupy na bazarach i targowiskach, na których można kupić świeże, sezonowe warzywa i owoce, sery, jajka, mleko, mięso i wędliny, pieczywo oraz inne codzienne artykuły spożywcze, świeże zioła i kwiaty.

Hala Mirowska, fot. Filip Kwiatkowski

Do największych targowisk należą bazar pod Halą Mirowską oraz bazar Szembeka, które funkcjonują od dziesięcioleci. Spacer po targu to dobra okazja by spróbować polskich odmian jabłek albo słynnych kiszonek prosto z beczki: kiszonych ogórków albo kapusty.
Odwiedziny na targu to prawdziwa uczta nie tylko dla podniebienia, ale i oczu, a stragany pełne kolorowych, dojrzałych w słońcu owoców i warzyw aż proszą się o sfotografowanie. Targi działają od poniedziałku do soboty, kiedy odwiedza je najwięcej kupujących.

W poszukiwaniu produktów ekologicznych, regionalnych i wytwarzanych tradycyjnymi metodami warto odwiedzić BioBazar (od wtorku do soboty) lub targ rolniczy w Fortecy (każda środa), gdzie produkty można zwykle kupić bezpośrednio od ich wytwórców.

• Hala Mirowska
pl. Mirowski 1

Bazar Szembeka
ul. Zamieniecka 80

BioBazar
ul. Żelazna 51/53

Forteca Kręgliccy – Targ
ul. Zakroczymska 12

Bazar Olkuska
ul. Olkuska 12

Targ Śniadaniowy
– Skwer AK Granat
– al. Wojska Polskiego/ul. Śmiała

Zobacz także:
Zupa pomidorowa, fot. shaiith, Fotolia
Targ śniadaniowy, fot. m.st. Warszawa
Nocny Market, fot. m.st. Warszawa
Żurek, fot. Anna Włodarczyk
X