fbpx

grudzień, 2020

pt04gruCały dzieńndz1320. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie - online

Szczegóły

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza od 4 grudnia na jubileuszową 20. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie.
Jeden z najstarszych i największych na świecie festiwali filmów o prawach człowieka odbędzie się w tym roku, ze względu na pandemię, wyłącznie online.
Do 13 grudnia na platformie mojeekino.pl będzie można zobaczyć najnowsze filmy dokumentalne z całego świat

Szczególnym wydarzeniem będzie przegląd filmów tegorocznego laureata Nagrody im. Marka Nowickiego – japońskiego reżysera Kazuhiro Sody, który w swoich refleksyjnych filmach z czułością obserwuje ludzi i codzienną rzeczywistość. Solidaryzując się z białoruskim społeczeństwem, pokażemy wspólnie z organizatorami festiwalu WATCH DOCS Belarus kilka najnowszych dokumentów z kraju, w którym od wielu miesięcy nie ustają wolnościowe protesty. W programie festiwalu, jak co roku, nie zabraknie także spotkań i dyskusji, lecz tym razem w przestrzeni wirtualnej.
Po zakończeniu festiwalu, od 14 do 30 grudnia udostępnimy na platformie vod.pl starannie wyselekcjonowane tytuły z kolekcji „20 lat WATCH DOCS”, czyli najlepszych filmów z poprzednich edycji festiwalu.

Czytaj więcej

Czas

grudzień 4 (Piątek) - 13 (Niedziela)

X