fbpx

maj, 2023

ndz14maj10:00Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich - mobilna gra terenowa

Szczegóły

W weekend 12-14 maja w całym kraju odbędzie się wiele wydarzeń promujących projekty zrealizowane z dotacji unijnych. Specjalnym wydarzeniem w Warszawie będzie mobilna gra miejska „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich”. Jej główną bohaterką jest gwiazda, która spadła z flagi Unii Europejskiej. Przeprowadzi uczestników przez trasę 20 różnorodnych warszawskich inwestycji, dofinansowanych ze środków UE.

Celem gry jest ukazanie, jak duży wpływ na życie Polaków i Polek mają Fundusze Europejskie. To nietypowa możliwość zwiedzenia różnorodnych atrakcji miasta z mobilnym przewodnikiem. Dodatkowo uczestnicy gry mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Gra „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich” rozpocznie się 14 maja o godzinie 10:00 w Miasteczku Funduszy Europejskich w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego i potrwa do godziny 15:00. Trasa jest dostępna dla wszystkich, także dla osób ze szczególnymi potrzebami, które będą mogły skorzystać z pomocy asystenta. Kilkukilometrową trasę można pokonać pieszo lub korzystając z różnorodnych środków transportu.

Żeby zagrać należy wypełnić formularz rejestracji na stronie i pojawić się na starcie ze swoim smartfonem z naładowaną baterią i dostępem do Internetu. Trasa gry opiera się na lokalizacji GPS: uczestnicy otrzymają na miejscu kod dostępu do gry, a następnie będą przemieszczać się po wyznaczonych punktach, gdzie czekać na nich będą pytania i zadania do rozwiązania.

Pytania będą dotyczyć historii Warszawy, jej najważniejszych miejsc i znaczących postaci. Dzięki temu, uczestnicy poznają wiele ciekawostek o mieście. Gra to również zabawa – gracze będą robić zdjęcia, nagrywać filmy, rozwiązywać zagadki i szukać kolejnych wskazówek prowadzących do mety.

Wygrają te drużyny, które odwiedzą przynajmniej 10 miejsc, wykonają poprawnie zadania i zdobędą największą liczbę punktów.

Czytaj więcej

Czas

(Niedziela) 10:00

Lokalizacja

Zamek Królewski - ogrody

pl. Zamkowy

X