fbpx

czerwiec , 2023

pt23czerCały dzieńndz25Big Book Festival 2023 - festiwal czytelniczy

Szczegóły

Big Book Festival to znane i lubiane wydarzenie literackie. Tegorocznym wydarzeniom przyświeca hasło #otwieraMYsię!, które jest wyrazem ciekawości świata.

Festiwal rozpocznie się w piątek 23 czerwca od wydarzenia pt. „Mikrofon jest włączony”. Pisarki i pisarze będą cytować, komentować, wygłaszać i improwizować fragmenty twórczości swoich ulubionych autorów. W literackim maratonie wezmą udział m.in. Krzysztof Varga, Agata Romaniuk, Łukasz Orbitowski, Renata Lis i Anna Dziewit-Meller.
Z kolei 25 czerwca o tym, jak przyjaźnić się ze światem i nie dać się napędzać nienawistnymi uczuciami, dyskutować będą goście Magdy Mołek w wielogłosowej debacie „Z tobą nie rozmawiam”. W rozmowie wezmą udział m.in. Sylwia Chutnik, Maria Peszek, Michał Zadara i Mikołaj Grynberg oraz czytelnicy.

Na Big Book Festivalu nie zabraknie gości ze świata. Do Warszawy przyjadą: Brytyjka Jessie Burton, która kilka lat temu debiutowała przebojem „Miniaturzystka”, z Nowego Jorku pisarka ukrywająca się pod pseudonimem Felicia Berliner, a z Austrii Monika Helfer – jej międzynarodowa sława wybuchła dzięki powieści „Hałastra”, niedawno wydanej w Polsce.

Czytaj więcej

Czas

czerwiec 23 (Piątek) - 25 (Niedziela)

Lokalizacja

Big Book Cafe MDM

ul. Koszykowa 34/50 Warszawa

X