fbpx

czerwiec , 2022

ndz12czer09:00ndz16:00Citi Handlowy IRONMAN 70.3 i 5150 Warsaw Triathlon

Szczegóły

Już w niedzielę Warszawa będzie gościć ponad dwa tysiące ludzi z żelaza – startujących w City Handlowy IRONMAN. Rano wystartują w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim do odcinka pływackiego, dojadą na rowerach do Warszawy i zakończą rywalizację biegiem.

Sportowcy będą rywalizować na dwóch trasach. Uczestników, którzy w stolicy wystartują na dystansie 70.3 (inaczej Half-Ironman), czeka 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. W ramach triathlonu odbędzie się też nieco krótsza rywalizacja 5150 – tzw. dystans olimpijski – gdzie do pokonania jest 1,5 km pływania, 40 km na rowerze oraz 10 km biegu.

Jedną z największych atrakcji warszawskich zawodów jest szybka i malownicza trasa. Tradycyjnie już etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Zegrzyńskim. Stamtąd zawodnicy udadzą się na szybką i płaską trasę rowerową, która poprowadzi m.in. wzdłuż Kanału Żerańskiego Mostem Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie m.in. obok Cytadeli Warszawskiej i Tunelem Wisłostrady. Strefa zmian T2 zostanie zlokalizowana na boisku bocznym Polonii Warszawa.

Na koniec triathlonistów czeka etap biegowy, który przebiega zarówno przez zabytkową część Warszawy, jak i jej nowoczesne centrum. Z ulicy Konwiktorskiej triathloniści pobiegną Bonifraterską, miną Pałac Krasińskich i ulicą Miodową oraz Krakowskim Przedmieściem skierują swe kroki w stronę budynku Polskiej Akademii Nauk, na wysokości którego zawrócą. Biegnąc ponownie Krakowskim Przedmieściem miną Pałac Prezydencki, a następnie gmach Sądu Najwyższego. Wzorem ubiegłego roku finisz będzie odbywał się w wyjątkowym otoczeniu Multimedialnego Parku Fontann.

 

Czytaj więcej

Czas

(Niedziela) 09:00 - 16:00

Lokalizacja

Multimedialny Park Fontann

skwer I Dywizji Pancernej

X