fbpx

Festiwal Europejski

01maj12:0022:00Festiwal Europejski12:00 - 22:00

Szczegóły

15-lecie przystąpienia Polski do UE
Festiwal Europejski to całodniowe, pełne atrakcji dla całej rodziny wydarzenie, które odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu (godz. 12.00-18.00) i na terenie Multimedialnego Parku Fontann (godz. 19.00-20.30).

Na Krakowskim Przedmieściu zabrzmi znany europejski repertuar.
Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni nauczą się podstaw europejskich tańców – mazura, polki, paso doble, zorby, kankana, itd.
Z balkonu Hotelu Bristol wybrzmi „Oda do radości”, a warszawiacy wraz z artystami operowymi zaśpiewają europejskie hity muzyczne.
Na całym Krakowskim Przedmieściu spotkać będzie można orkiestry dęte, teatry uliczne oraz barwny korowód „Ody do radości” – tancerzy, animatorów, muzyków i mieszkańców stolicy.
Ponadto stoiska gastronomiczne, konkursy, warsztaty dla dzieci.

Na scenie w Multimedialnym Parku Fontann na zakończenie wyjątkowy koncert: wystąpią Orkiestra  Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi.

Jednym z elementów, który wpisuje się w program obchodów 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej jest film, który będzie emitowany podczas tegorocznych pokazów w Multimedialnym Fontann. Opowiada on o zmianach jakie zaszły w stolicy w ciągu ostatnich 15 lat. Inauguracja pokazów również odbędzie się 1 maja o godz. 21.30

 

Czytaj więcej

Czas

(środa) 12:00 - 22:00

Lokalizacja

Krakowskie Przedmieście Skwer Hoovera

Skwer Hoovera