fbpx

kwiecień, 2024

śr17kwiCały dzieńsob20Festiwal Wszystkie Mazurki Świata "Po kole"

Szczegóły

„Po kole” – taki tytuł nosi nasz tegoroczny festiwal. Od układu par tańczących w koło po dawnej izbie weselnej, od koła życia, zakreślanego przez obrzędy przejścia i ważne momenty, od chorwackiego tańca „kolo”, od wędrówki słońca po niebie i pieśni, które śpiewane są „do słońca”. A także od wędrówki Polaków z Galicji, którzy w czasach cesarstwa austro-węgierskiego wyemigrowali za chlebem do Chorwacji i Bośni, a po II wojnie światowej wrócili do Polski, na Dolny Śląsk, przywożąc ze sobą instrumenty i pieśni. O tym wszystkim będzie ten festiwal.

Jak co roku wypełnią go koncerty i potańcówki z udziałem najlepszych kapel wiejskich z Polski i z zagranicy, wybitnych muzykantów i ich uczniów. Do tego warsztaty, zajęcia dla dzieci i barwne Targowisko Instrumentów. A na koniec Noc Tańca – 10 godzin świetnej muzyki, ponad 20 kapel i taneczne szaleństwo do rana.

Od środy do piątku, po każdym koncercie można będzie tańczyć do godz. 1 w klubie festiwalowym, a od rana do godz. 17 wziąć udział w warsztatach. Czeka nas 54 godziny praktycznej nauki śpiewu, tańca i gry na ludowych instrumentach.

Miejsca festiwalu:
Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1
Terminal Kultury Gocław, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
Forteca Kręgliccy, ul. Zakroczymska 12

Czytaj więcej

Czas

kwiecień 17 (środa) - 20 (Sobota)

Lokalizacja

Rożne lokalizacje

X