fbpx

grudzień, 2023

sob09gru13:00sob21:00Jarmark Bożonarodzeniowy w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi

Szczegóły

9 grudnia Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi serdecznie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie to znakomita okazja do zrobienia świątecznych zakupów oraz miłego spędzenia czasu z rodziną. Czekamy na Państwa w godzinach 13.00-21.00!

Na stoiskach swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi. Będzie można podziwiać i nabyć ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe – aniołki, bombki z wzorem opolskim czy ozdoby ze sznurka. Szeroka oferta świąteczna obejmie również: rzeźby z drewna, ozdobne choinki, makaty, i wyroby mydlarskie, a także mieszanki ziołowe, wyroby hafciarskie, koronkarskie i wiele innych, aż po krajki litewskie oraz ceramikę iłżecką.

Osoby chętne do spróbowania swoich sił w ludowym rękodzielnictwie zapraszamy na specjalne warsztaty prowadzone przez twórców ludowych. Będzie można nauczyć się wykonywania dekoracji świątecznych z bibuły i słomy, pomalować drewniane figurki, ulepić byśki, czyli tradycyjne pieczywo obrzędowe, a także pięknie ozdobić świąteczne pierniczki.

Smakoszy tradycyjnych dań oraz kulinarnych poszukiwaczy zapraszamy na stoiska z przeróżnymi świątecznymi specjałami. Swoje produkty oferować będą wytwórcy regionalnych dań i przetworów: wędlin, miodów, serów, różnych rodzajów chleba, ciast i pierników. Nie zabraknie tradycyjnych powideł i innych przetworów owocowych. Swoją ofertę świątecznych przysmaków przygotują również koła gospodyń wiejskich.

Od strony muzycznej świąteczny nastrój zapewni Grupa Śpiewacza „Uszwianie” z Uszwi prezentując bogaty program kolęd i pastorałek ludowych.

Czytaj więcej

Czas

(Sobota) 13:00 - 21:00

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

ul. Krakowskie Przedmieście 66

X