fbpx

wrzesień, 2023

czw07wrze19:00Kantata dla Aniołów - koncert plenerowy w ramach obchodów beatyfikacji Rodziny Ulmów

Szczegóły

Koncert „Kantata dla Aniołów” to wydarzenie przypominające o tym, jakimi bohaterami byli Sprawiedliwi wśród Narodów Świata oraz wszyscy ratujący Żydów podczas wojny. Koncert jest jednym z wydarzeń towarzyszących beatyfikacji rodziny Ulmów, która za pomoc swoim żydowskim sąsiadom w małej wsi Markowa w 1944 roku zapłacili najwyższą cenę.
Naszą muzyczną opowieść rozpoczniemy od czasów przedwojennych, sięgając po kilka szlagierów. Nucili je mieszkańcy przedwojennej Warszawy, Wilna, Lwowa, Krakowa i innych miast i miasteczek II RP, w których wspólnie żyli Polacy, zarówno ci chodzący w niedzielę na mszę, jak i ci, którzy w piątek śpieszyli do synagogi. Następnie zaprezentujemy znane tanga oraz pieśni polskie i żydowskie z okresu w nowych aranżacjach. Nie zabraknie także psalmów i poezji, zarówno polskich, jak i żydowskich. Sięgniemy również po wspomnienia kilku ratowanych i ratujących, które w krótkiej formie zostaną przedstawione na scenie.
Wystąpią: Kayah,  Kuba Badach,  Tomasz Organek,  Marika,  Siostry Melosik,   Izabella Rzeszowska,  Monika Chrząstowska,  Lena Trawczyńska,  Darek Malejonek,  Symcha Keller,  Gang Tango Orkiestra Sebastiana Wypycha.
Artyści na scenie zaprezentują piosenki zarówno o przedwojennym i wojennym rodowodzie, jak i te stworzone specjalnie dla uczczenia tematu koncertu. Prezentować je będą po polsku i w jidysz.

Czytaj więcej

Czas

(Czwartek) 19:00

Lokalizacja

Plac Grzybowski

Pl. Grzybowski 2

X