fbpx

Kartka z Powstania - bezpłatne pokazy filmu VR w Zamku Królewskim

01sierCały dzień02paźKartka z Powstania - bezpłatne pokazy filmu VR w Zamku Królewskim(Cały dzień)

Szczegóły

Pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne w technologii VR.
Przez 63 dni codziennie do 2.10 (oprócz poniedziałków) Kartkę z Powstania można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim.
To pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego, „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944 r. otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że wpłynie ona na jego dalsze losy.
O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości. Ta innowacyjna forma stwarza szansę na dotarcie z przekazem historycznym do szerokiego grona odbiorców, także do młodego pokolenia.

Pokazy w Zamku Królewskim w Warszawie: Film trwa 17 minut, a kolejne projekcje rozpoczynają się co godzinę.Miejsce pokazów: Dawna Izba Poselska na Parterze Zamku – wejście wprost z Dziedzińca Wielkiego.
Zapisy: telefonicznie: pod numerem tel.: 500 748 116 (w godzinach otwarcia Zamku) Poprzez adres e-mail: kartkavr@nck.pl A także na miejscu projekcji. Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz preferowanej daty i godziny pokazu. Rezerwacja miejsca zostanie potwierdzona mailowo.

 

Czytaj więcej

Czas

Sierpień 1 (Sobota) - Październik 2 (Piątek)

Lokalizacja

Zamek Królewski

Plac Zamkowy 4