fbpx

luty, 2023

sob18lut19:00Koncert ex Maanam "10 lat bez Marka " - w hołdzie Korze i Markowi Jackowskiemu

Szczegóły

To będzie szczególna impreza…
Zapraszamy Was na wyjątkowy, kameralny koncert legendy polskiej sceny muzycznej.
W ostatnią sobotę karnawału, w klubie Remont odbędzie się koncert zespołu exMaanam, otwierający szczególną trasę, jaką Zespół zaplanował w związku z 10. rocznicą śmierci lidera Maanamu, Marka Jackowskiego. W składzie ex Maanam grają Ryszard Olesiński (gitara) oraz Paweł Markowski (perkusja) – przez ponad 19 lat współtworzyli legendarny Maanam w latach 1979/80-85/86 oraz 1991/92 – 2003. Potem, wspólnie z Markiem Jackowskim współtworzyli Zloty Maanam, który to projekt do teraz kontynuują.

Brutalny czas i nieobliczalne życie zrobiły swoje, nie ma już z nami Kory i Marka Jackowskiego, ale są ich kompozycje i muzycy, którzy z nimi przez dekady pracowali. Dla fanów muzyki Maanamu to wyjątkowa okazja wrócić na chwilę do starych czasów i w klubowym klimacie jeszcze raz posłuchać nieśmiertelnych hitów w mistrzowskim wykonaniu.

Imprezę otworzą dwa supporty:
Udar – nowy projekt ex-muzyków znanych undergroundowych warszawskich zespołów takich jak Kult, Deuter, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, TZN Xenna, Stan Zvezda. Zespół rockowy, którego nie powstydziłby się nawet stały bywalec 924 Gilman Street (klub w Berkeley, Kalifornia). Ich dźwięki to romans melodii z drapieżnością. Nie jest hermetycznie, więc i smak nut kapel ze Seattle nie będzie tu zaskoczeniem. Na żywo ogień, drapieżnie, melodyjnie z metaforycznymi tekstami.

Stiff Bones – rockowe, klasycznie zagrane własne kompozycje w różnej kolorystyce, oparte na mocniejszych brzmieniach, przeplatane bardziej lirycznymi klimatami.

Czytaj więcej

Czas

(Sobota) 19:00

Lokalizacja

Klub Remont

ul. Waryńskiego 12 a Warszawa

X