fbpx

wrzesień, 2020

ndz20wrze17:00Koncert Rodzinnej Kapeli Wasilewskich i Apolonii Nowak - muzyka ludowa

Szczegóły

20 września Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na niecodzienny koncert – w muzyczną podróż na ludowo od Kurpi poprzez kulturowy tygiel Mazur, aż po karpackie klimaty. Będzie to kolejne wydarzenia w ramach realizowanego przez Instytutu projektu kulturanaludowo#wspieram.

O godzinie 17.00 na scenie przed Instytutem wystąpi legendarna pieśniarka z Kurpi Pani Apolonia Nowak, która od wielu lat znana jest ze swojego czystego i mocnego głosu. W repertuarze usłyszymy tradycyjne pieśni w gwarze kurpiowskiej, piosenki weselne oraz kolędy.

O godzinie 18.00 czeka słuchaczy zmiana klimatu. Na scenie pojawi się energetyczna Rodzinna Kapela Wasilewskich, która swoje wspólne, rodzinne działania artystyczne i performerskie rozpoczęła w pierwszych latach nowego milenium, szukając inspiracji na Mazurach i w podróżach po świecie. Poruszają się po obrzeżach tradycji muzycznych na styku kultur. Muzykanckie drogi prowadzą ich poprzez żywiołowe granie źródłowych melodii ludowych po własne impresyjne interpretacje i kompozycje.

Czytaj więcej

Czas

(Niedziela) 17:00

Lokalizacja

Dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

X