fbpx

listopad, 2019

pon11list12:00Narodowe Święto Niepodległości - piknik wojskowy

Szczegóły

O godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się Uroczysta Odprawa Wart z udziałem najważniejszych osób w państwie. Bezpośrednio po jej zakończeniu, rozpocznie się, przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej , piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”.

W okolicach placu Piłsudskiego żołnierze zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Na stoiskach będzie można zobaczyć indywidualne wyposażenie żołnierzy z różnych jednostek Wojska Polskiego.Będzie także strefa gier i zabaw dla najmłodszych przygotowana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przed Dowództwem Garnizonu Warszawa będą dostępne do obejrzenia repliki historycznych dział, z których oddawany jest salut armatni.
Na pikniku będzie można skosztować wojskowej kuchni polowej, gdzie wojskowi kucharze będą częstować tradycyjną wojskową grochówką.

W godz. 11.20-11.40 odbędzie się przemarsz poddziałów wojskowych na trasie: pl. Teatralny, Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego. Po uroczystościach, w godz. 13.00-14.00, żołnierze przemaszerują ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie pod Muzeum Wojska Polskiego. Po zakończeniu przemarszu pododdziałów na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się Festiwal Niepodległa.

Czytaj więcej

Czas

(Poniedziałek) 12:00

Lokalizacja

Plac Piłsudskiego

Plac Piłsudskiego

X