fbpx

styczeń, 2020

pon06sty12:00Orszak Trzech Króli "Cuda, cuda ogłaszają"

Szczegóły

Największy Orszak Trzech Króli, po raz dwunasty, przejdzie ulicami Warszawy. Tradycyjnie, spotkamy się na Placu Zamkowym. O godz. 12.00 Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz rozpocznie Orszak, prowadząc modlitwę Anioł Pański, po której zostanie przeczytany fragment Ewangelii dotyczący wędrówki Trzech Mędrców za Gwiazdą do Betlejem.
Z balkonu na Zamku Królewskim odezwą się Fanfary, przy dźwiękach których, z dziedzińca Zamku wyjdą Trzej Królowie i przejdą na scenę, gdzie odegrają scenę „Olśnienia”.

Na Placu Zamkowym nie zabraknie znanych i wyczekiwanych atrakcji – taniec Aniołów z szarfami, taniec chińskiego smoka , atak Diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego . Na Placu Zamkowym będzie kolędował Chór Ave.

Przed królewskimi Orszakami, ok. godz. 11.45, w drogę do Betlejem, wyruszy Orszak Rodzinny, który będzie prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem, w towarzystwie aniołów i eskorcie Rzymian. Orszak Rodzinny będzie składał się z rodzin z małymi dziećmi.
Orszak Główny wyruszy w drogę do Stajenki ok. 12.15 (trasa: Plac Zamkowy – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Królewska – Pl. Piłsdudskiego). Na jego czele pójdzie Gwiazdor niosący orszakową gwiazdę.

Scena główna tradycyjnie na Pl. Piłsudskiego, tam też Orszakowi będzie towarzyszył Jarmark Orszakowy z żywą szopką.

 

Czytaj więcej

Czas

(Poniedziałek) 12:00

Lokalizacja

Plac Zamkowy

Plac Zamkowy

X