fbpx

styczeń, 2019

ndz06sty12:00Orszak Trzech Króli

Szczegóły

Największy Orszak Trzech Króli, po raz jedenasty, przejdzie ulicami Warszawy. Tradycyjnie, spotkamy się na Placu Zamkowym. O godz. 12:00 obejrzymy na telebimach transmisję modlitwy „Anioł Pański” z Watykanu, po której Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz rozpocznie Warszawski Orszak i poprowadzi go do Stajenki. Z balkonu na Zamku Królewskim odezwą się Fanfary (grać będzie p. Jacek Jurkowski), przy dźwiękach których, z dziedzińca Zamku wyjdą Trzej Królowie i przejdą na scenę, gdzie odegrają scenę „Olśnienia”.
Przed królewskimi Orszakami, w drogę do Betlejem, wyruszy Orszak Rodzinny, który będzie prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem.
Na Placu Zamkowym nie zabraknie znanych i wyczekiwanych atrakcji – taniec Aniołów z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak Diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego. Nowością będzie występ bębniarzy.

Każdy z Królów inaczej będzie podróżował do Betlejem: Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski – na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

Barwne Orszaki przejdą Krakowskim Przedmieściem i ulicą Królewską na Plac Piłsudskiego, gdzie Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus oraz zostanie odczytana Ewangelia. Po tej scenie, wzorem ubiegłorocznego Orszaku, Warszawiacy i goście zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.
Na Placu Piłsudskiego, oczywiście, nie zabraknie kolęd – najpierw w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II , a później – warszawskich studentów.

W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także zbierali pieniądze do puszek – publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Czytaj więcej

Czas

(Niedziela) 12:00

Lokalizacja

Plac Zamkowy

Plac Zamkowy

X