fbpx

listopad, 2019

ndz10list12:00ndz17:00Piknik historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Szczegóły

Wspólne świętowanie zaczniemy o godz. 12.00 inscenizacją powierzenia przez Sejm Józefowi Piłsudskiemu dalszego sprawowania urzędu Naczelnika Państwa na pl. Zamkowym. Na zakończenie inscenizacji wspólnie odśpiewamy Warszawiankę.

Tuż po inscenizacji zapraszamy do poszczególnych stoisk historycznych ze sprzętem wojskowym, z animacjami i warsztatami prowadzonymi przez Dom Spotkań z Historią. Każdy, kto odwiedzi miejskie stoisko, będzie mógł samodzielnie wykonać pamiątkową przypinkę oraz otrzyma narodową kokardę.
Na scenie zaprezentuje się Trupa Teatralna WARSZAWIAKI, która przybliży nam klimat ówczesnej epoki przy warszawskich, międzywojennych utworach.
Na zgłodniałych będzie czekać grochówka i ciepła herbata na rozgrzanie.

W programie:
– występ Trupy Teatralnej WARSZAWIAKI i DJ’a Kozaka oraz potańcówka;
– warsztaty i animacje Domu Spotkań z Historią: gra planszowa „Wyścig o Niepodległą”, spotkanie dla dzieci „Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939”, zabawy prababci i pradziadka „Cztery fajerki” oraz warsztaty sztuki pięknego pisania;
– żywe lekcje historii, pokaz sprzętu wojskowego, inscenizacja poboru do Wojska II RP;
– spacery po Warszawie z 1918 roku;
– „Menu niepodległości” – spotkanie degustacyjne z Katarzyną Bosacką, która opowie, co jadano w XX-leciu międzywojennym.

Czytaj więcej

Czas

(Niedziela) 12:00 - 17:00

Lokalizacja

Plac Zamkowy

Plac Zamkowy

X