fbpx

wrzesień, 2019

ndz29wrze19:00Przerwana cisza - musical. Światowa premiera

Szczegóły

Światowa prapremiera na nowej scenie WOKu w Basenie Artystycznym!
Widzowie mają sposobność poznania najnowszego musicalu Krzesimira Dębskiego Przerwana cisza do libretta Henryka Skarżyńskiego. Wzruszająca opowieść o świecie ludzi niesłyszących, świecie do którego zaczyna przenikać muzyka i dźwięk. Historia ta została ożywiona muzyką znakomitego kompozytora i aranżera Krzesimira Dębskiego.
Temat musicalu porusza tak dziś ważne i akcentowane we współczesnej kulturze motywy wykluczenia społecznego osób niesłyszących i przywracania ich do pełnego udziału w tworzeniu kultury. Te aktualne i ze wszech miar szlachetne motywy autora libretta otrzymały też stosowną oprawę muzyczną. Inscenizacji dzieła dokonał Michał Znaniecki, światowej sławy reżyser operowy, związany z Warszawską Operą Kameralną.
Wielkie osobowości twórcze oraz szerokie grono wykonawców gwarantują widzom niezapomniane przeżycia artystyczne. Emocjonalne odczytanie treści dzieła, jego do głębi humanistyczne przesłanie i jednocześnie znakomita oprawa inscenizacyjno-muzyczna zaprowadzą publiczność w świat ciszy, która staje się muzyką.

 

Czytaj więcej

Czas

(Niedziela) 19:00

Lokalizacja

Basen Artystyczny WOK

ul. Konopnickiej 6

X