fbpx

czerwiec , 2023

sob17czerCały dzieńndz18Święto ulicy Stalowej

Szczegóły

Już w najbliższy weekend odbędzie się Święto Ulicy Stalowej. 17 i 18 czerwca w czterech strefach między ulicami Czynszową i Szwedzką zaplanowano koncerty, spektakle uliczne, warsztaty taneczne, sąsiedzkie śniadanie i animacje dla dzieci.

Sobota będzie poświęcona „Praskiej labie”, czyli wszystkie wydarzenia będą nawiązywać do niepowtarzalnego klimatu praskich ulic, podwórek i ich historii. W strefie koncertowej wystąpią Wesołe Mazurki z Pragi i Duże Mazurki, Cukier, Grzeczni Chłopcy oraz Kosmiczni Warszawa, a w ciągu dnia Heniek Małolepszy przywróci muzykę na krawężniki i podwórka.

Niedziela z kolei upłynie pod hasłem „Warszawski sznyt”. Będzie to dzień odpoczynku, sąsiedzkiego śniadania, teatrów ulicznych, jazzu i dawnych szlagierów z restauracji Warszawy dwudziestolecia międzywojennego. Tego dnia ze sceny będzie można usłyszeć: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet, Warsaw Camerata a’la Carte i Warszawską Orkiestrę Sentymentalną. Po ulicy Stalowej będzie krążyć z muzyką Orkiestra Na Dużym Rowerze.

Oprócz tego na Święto Ulicy Stalowej złoży się wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, m.in.: spektakle, warsztaty taneczne i plastyczne, animacje, gry i zabawy, gry wielkoformatowe dla dzieci i dorosłych, spacery historyczne, koncerty podwórkowe i balkonowe i wiele, wiele innych.

Czytaj więcej

Czas

czerwiec 17 (Sobota) - 18 (Niedziela)

Lokalizacja

Ulica Stalowa

ul. Stalowa Warszawa

X