czerwiec , 2022
sob11czer11:00sob17:00XII Warszawski Piknik Archiwalny

Szczegóły
Od dwunastu lat inspiracją do organizacji Warszawskiego Pikniku Archiwalnego jest obchodzony uroczyście na całym świecie w dniu 9 czerwca Międzynarodowy Dzień Archiwów. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Pikniku to: BEZ KOBIET NIE
Szczegóły
Od dwunastu lat inspiracją do organizacji Warszawskiego Pikniku Archiwalnego jest obchodzony uroczyście na całym świecie w dniu 9 czerwca Międzynarodowy Dzień Archiwów.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji Pikniku to: BEZ KOBIET NIE MA HISTORII
Temat pozostaje taki sam jak w roku ubiegłym, gdyż jest ciągle aktualny i stwarza ogromną różnorodność prezentacji. Będzie poświęcony całkowicie kobietom, zarówno z dalekiej przeszłości historycznej, jak i tej najnowszej. Będą to kobiety zasłużone w różnych dziedzinach życia, nieugięte, mądre i odważne.
W programie m.in.: wystawy, prelekcje, spotkania i rozmowy oraz pokaz mody historycznej od średniowiecza po XIX wiek.
Czytaj więcej
Czas
(Sobota) 11:00 - 17:00
Lokalizacja
Pałac Staszica
ul. Nowy Świat 72 Warszawa