fbpx

Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann, fot. m.st. Warszawa

Położony u stóp Starego Miasta od maja do końca września zapewnia ochłodę mieszkańcom i turystom. Odwiedź go w upalny dzień lub wpadnij wieczorem w weekend żeby obejrzeć spektakularne show światła, dźwięku i wody. Na wodnym ekranie z mgły rozproszonej nad wodą obejrzysz animowaną opowieść nawiązującą do historii Warszawy i jej legend. Towarzyszą jej światła laserów i ruch kilkumetrowych słupów wody wznoszących się w rytm muzyki, podświetlonych kolorowymi reflektorami. Aby podziwiać widowisko najlepiej usiądź na trawiastej skarpie.

Pokazy odbywają się w każdy piątek i sobotę w maju, czerwcu i lipcu o godz. 21.30, w sierpniu o godz. 21.00, a we wrześniu o godz. 20.30.
Zimą zamiast wody tańczą strumienie światła – w weekendy główna fontanna zmienia się w wielokolorową animowaną rzeźbę, a pokazom towarzyszą świąteczne utwory muzyczne.
Najmłodszych ucieszy znajdujący się nieopodal wodny plac zabaw, gdzie w upalne, letnie dni można bez przeszkód pluskać się w wodzie tryskającej bezpośrednio z podłoża.

Park powstał z okazji 125-lecia miejskich wodociągów o czym przypomina ławeczka Williama Heerleina Lindleya, projektanta sieci kanalizacyjnej w Warszawie otwartej w 1886 roku.

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann 2023 roku

Skwer I Dywizji Pancernej (Podzamcze)
park-fontann.pl

Zobacz także:
Plac Zamkowy, fot. m.st. Warszawa, PZ Studio Zbigniew Panów
Ulica Ząbkowska, fot. Warszawska Organizacja Turystyczna
Panorama Warszawy, fot. Zbigniew Panów, pzstudio.pl
Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, fot. Piotr Wierzbowski
X