fbpx

Stadion PGE Narodowy

PGE Narodowy i Veturillo, fot. m.st. Warszawa
Najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Polsce, a także jeden z symboli Warszawy, wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Znajduje się w miejscu historycznego Stadionu X-lecia, który od połowy lat pięćdziesiątych gościł najważniejsze wydarzenia sportowe: międzypaństwowe mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej, finały Pucharu Polski w piłce nożnej, Derby Warszawy, Wyścig Pokoju, a także wielkie propagandowe wiece. Po upadku PRL-u w 1989 roku wokół korony, a potem także na okolicznych błoniach działał „Jarmark Europa” – gigantyczne targowisko.
Jeśli chcesz poznać stadion od środka, wejść do szatni, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywał się Cristiano Ronaldo czy też obejrzeć stary tunel zawodniczy skorzystaj z jednej z kilku tras zwiedzania, między innymi: „Znani i lubiani”, ”Poczuj się jak VIP”, „Dotknij historii” oraz „Piłkarskie emocje”.
Obecnie odbywają się tu nie tylko mecze ale też inne imprezy sportowe oraz różne wydarzenia rozrywkowe, np.: festiwal foodtrucków czy Piknik Naukowy, jak również koncerty gwiazd światowego formatu – występowali tu Rolling Stones, AC/DC, Madonna, Depeche Mode, Ed Sheeran czy Coldplay.

Zimą na Stadionie czekają na Ciebie trzy lodowiska, tor do curlingu i górka lodowa do jazdy na pontonach. Możesz też spróbować swych sił na największym skateparku w Warszawie. Przez cały rok działa punkt widokowy, z którego zobaczysz wspaniałą panoramę miasta. Nocą stadion mieni się na biało-czerwono – w kolorach polskiej flagi.

al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1
www.pgenarodowy.pl

Zobacz także:
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego, fot. Filip Kwiatkowski
Ulica Ząbkowska, fot. Warszawska Organizacja Turystyczna
Bulwary wiślane, fot. m.st. Warszawa
Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, fot. Piotr Wierzbowski
X