fbpx

Muzeum Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie, Pałac na Wyspie, fot. m.st. Warszawa

Ten rozległy ogród to ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury odpoczniesz od zgiełku miasta. W jego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa kompleksu pochodzi od XVII-wiecznej łaźni polskiego szlachcica, przebudowanej w XVIII wieku na pałac. Tu w Pałacu Na Wyspie król Stanisław August Poniatowski wydawał słynne obiady czwartkowe, na które zapraszał uczonych i poetów, by dyskutować z nimi o bieżących wydarzeniach. Dziś jest to muzeum, w którym można podziwiać obrazy z królewskich kolekcji.
Na terenie Łazienek zobaczysz także oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby.
Od wiosny do późnej jesieni tutejsze ogrody są pełne kwiatów. Atrakcją parku są też wiewiórki i pawie oraz kaczki i łabędzie.
Jeśli odwiedzasz Warszawę latem, koniecznie weź udział w jednym ze słynnych Koncertów Chopinowskich, które odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12.00 i 16.00, od 14 maja do 24 września. Przyjdź pod pomnik Chopina, usiądź na trawie i ciesz się muzyką. Zimą natomiast wybierz się na spacer Aleją Chińską, wzdłuż której zobaczysz kilkumetrowe, świetliste postacie w strojach z epoki.

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Wirtualne zwiedzanie

ul. Agrykola 1
www.lazienki-krolewskie.pl

Zobacz także:
Krakowskie Przedmieście, fot. Warszawska Organizacja Turystyczna
Pomnik Fryderyka Chopina, fot. m.st. Warszawa
Wystawa "Czekając na kolejne nadejście", Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, fot. m.st. Warszawa
Pomnik syrenki warszawskiej, fot. Warszawska Organizacja Turystyczna
X