fbpx

Spacer z przewodnikiem po Warszawskiej Starówce

Jakie atrakcje można zobaczyć na Starym Mieście w Warszawie? Co wydarzyło się w jego zaułkach, alejkach i za murami kamienic? Czym jest Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta? Takimi historiami podzieli się z Wami nasz przewodnik, Kamila Gelert. Zapraszamy na spacer online, bez wychodzenia z domu. Usiądźcie wygodnie i słuchajcie. 

Proponujemy Wam wycieczkę po warszawskiej Starówce, w której decydujecie którędy pójdziecie dalej. Mechanizm jest prosty. Trasę rozpoczynamy od Placu Zamkowego (oto link: https://youtu.be/6DNcD7QlBjw) Po obejrzeniu filmu, wybieracie kierunek spośród oferowanych możliwości. Podzieliliśmy Stare Miasto na serię krótkich, powiązanych linkami odcinków, w których przewodnik oprowadza po mniej lub bardziej znanych fragmentach Starówki. Naturalnie, to tylko drobny wycinek historii, które można opowiedzieć o mijanych miejscach, więc koniecznie przyjedźcie do Warszawy i odkrywajcie ją w pełni.

Nasz wideo-spacerownik powstał w ramach promocji Starówki i Szlaku Kulturalnych Piwnic Starego Miasta. Wiele piwnic na Starym i Nowym Mieście zostało odnowionych ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego (Norway Grants) oraz m. st. Warszawy. Służą one teraz celom kulturalnym, zarówno społeczności lokalnej, jak i turystom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu: szlakpiwnic.pl

Odwiedź wszystkie piwnice z grą miejską Tajemnice warszawskiej Starówki

Zobacz także:
Plac Zamkowy, fot. m.st. Warszawa, PZ Studio Zbigniew Panów
Muzeum Warszawskiej Pragi, fot. Filip Kwiatkowski
Fotoplastikon Warszawski, fot. Filip Kwiatkowski
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, fot. Filip Kwiatkowski
X