fbpx

Warszawa to nie tylko… drapacze chmur

Wieżowce, beton, stal i nowoczesna architektura… jeśli tylko tak myślisz o Warszawie, to jesteś w wielkim błędzie. Największe parki miasta, np. Łazienkowski czy Pole Mokotowskie, leżą tuż obok ścisłego centrum. Ponadto, przez samo centrum Warszawy przepływa Wisła z zielonym, porośniętym naturalnym lasem brzegiem. Gdy już nasycisz swe oczy zielenią, odpocznij w cichej kafejce, zjedz obiad w dobrej restauracji lub wybierz się do muzeum. Lista atrakcji na www.odkrywajwarszawe.pl

Pałac Kultury i Nauki, fot. Zbigniew Panów pzstudio.pl

Warszawa od wieków była siedzibą polskich władców. Poznaj Warszawę z czasów ich panowania, odwiedzając eleganckie pałace i ogrody, a w szczególności imponujące rezydencje na Trakcie Królewskim: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie.

Ulica Ząbkowska fot. m.st. Warszawa

Takiej rzeki nie znajdziesz w innych europejskich stolicach! Na lewym brzegu możesz skorzystać z wielu rozrywek, smacznie zjeść i wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Prawa strona rzeki to część obszaru Natura 2000. Czyste i zadbane plaże przyciągają amatorów sportów oraz wielbicieli leniwego wypoczynku.

Filtry, fot. Łukasz Kopeć

Dobrze czujesz się w siodełku? Chcesz być eko? W Warszawie do Twojej dyspozycji jest ponad 500 km tras rowerowych oraz 5 700 rowerów Veurilo do wypożyczenia na blisko 400 samoobsługowych stacjach.

Politechnika Warszawska, fot. Filip Kwiatkowski

Położony w sąsiedztwie popularnych Łazienek Królewskich ogród jest wspaniałym azylem dla osób spragnionych kontaktu z pięknem natury, wytchnienia od zgiełku miasta czy upałów.

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, fot. m.st. Warszawa

Popularny BUW to jedna z najciekawszych budowli w Polsce. Ogromne wrażenie robi połączenie surowego betonu, zielonego szkła i bujnej roślinności porastającej fasadę biblioteki.

Stare Miasto, fot. m.st. Warszawa

Przespaceruj się po mieście razem z bohaterką filmu. Przekonaj się, jak bardzo zielona jest Warszawa i znajdź dodatkowe inspiracje do odkrywania miasta po swojemu.

X