fbpx

Warszawa to nie tylko… Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to najczęściej odwiedzany zabytek Warszawy. Goście zachwycają się między innymi niesamowitą panoramą roztaczającą z XXX piętra, tajemniczymi wnętrzami i bogato zdobionymi salami. Socrealistyczny pałac to jednak nie jedyna atrakcja Warszawy. Jeśli więc wybierasz się do nas zapisz na swojej liście więcej miejsc do odwiedzenia. Poniżej podpowiadamy kilka kierunków, które powinieneś obrać, aby w pełni nasycić się atmosferą Warszawy i poznać jej niesamowitą różnorodność. Chcesz jeszcze więcej wrażeń? Odwiedź również muzea, restauracje i instytucje kulturalne, które znajdziesz na www.odkrywajwarszawe.pl

Pałac Kultury i Nauki, fot. Zbigniew Panów pzstudio.pl

Warszawa to miasto pełne atrakcji. Znajdziesz tu klimatyczną Starówkę, wspaniałe królewskie pałace, muzea opowiadające o historii Warszawy i Polski oraz tętniące życiem bulwary nad Wisłą. Poznaj największe atrakcje stolicy.

Ulica Ząbkowska fot. m.st. Warszawa

Praga przez stulecia była zróżnicowana pod względem kulturowym, etnicznym i religijnym. Spacerując historycznymi ulicami, wstąp do świątyń różnych wyznań, znajdź ukryte w podwórkach kapliczki i obejrzyj oryginalne murale.

Filtry, fot. Łukasz Kopeć

Zejdź z utartych ścieżek i odkryj ukryte skarby Warszawy. Jest wśród nich najwęższy dom świata, dzwon spełniający życzenia i mamucia kość znajdująca się w kościele. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe atrakcje czekają na Ciebie w stolicy.

Politechnika Warszawska, fot. Filip Kwiatkowski

Warszawa doskonale prezentuje się w kadrze. Sprawdź nasze propozycje na świetne ujęcie albo odkryj swoje własne miejsca. Zrób zdjęcie i pochwal się nim na Instagramie, dodając hashtag #DiscoverWarsaw

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, fot. m.st. Warszawa

Z całą pewnością słyszałeś o Fryderyku Chopinie i jego ponadczasowej muzyce! Kompozytor i wirtuoz spędził dzieciństwo i młodość w Warszawie. Poznaj warszawskie miejsca, w których mieszkał, uczył się i tworzył ten niezwykły Polak.

Stare Miasto, fot. m.st. Warszawa

Przespaceruj się po mieście razem z bohaterem filmu. Przekonasz się jak różnorodna jest Warszawa i znajdziesz dodatkowe inspiracje do odkrywania Warszawy po swojemu.

X