fbpx

luty, 2023

czw09lutCały dzieńwt21375.Urodziny Pragi

Szczegóły

Urodziny Pragi to coroczna impreza zainicjowana kilkanaście lat temu przez praskie społeczniczki i społeczników. Świętujemy rocznicę na-dania Pradze praw miejskich 10 lutego 1648 roku.
Jak co roku zaplanowaliśmy wiele wydarzeń związanych z historią Pragi: spacery, oprowadzania, prezentacje, gra miejska, wspólne śpiewanie ulicznych szlagierów i Praskie Randki; szeroką gamę akcji specjalnych: tańce swingowe w przejściu pod ulicą Targową, wspólny tort i haftowanie herbu Pragi, Praskie Kalambury, potańcówki, a także rozbudowany program bezpłatnych warsztatów dla każdego: wypoczynek i wytchnienie dla zapracowanych dorosłych, twórcze zabawy z pocztówkami pop-up i gwarą praską, konsultacje numerologiczne, coś dla psiarzy i kociarzy. Przypomnimy także historię Urodzin Pragi i osoby, które przez wiele lat tworzyły to święto.

Czekają nas prawie dwa tygodnie wspólnej celebracji w kilkudziesięciu punktach dzielnicy. Kulminacja wydarzeń przypadnie na weekend 10-12 lutego. Szczegóły program wydarzeń będzie na bieżąco aktualizowany na profilu facebook Urodziny Pragi i na stronie www.urodzinypragi.pl

Czytaj więcej

Czas

luty 9 (Czwartek) - 21 (Wtorek)

Lokalizacja

Rożne lokalizacje na warszawskiej Pradze

X